top of page

Opis okolicy:


Domki położone są na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Malownicze otoczenie lasów i jezior umożliwia aktywny wypoczynek w kontakcie z przyrodą. Jest to idealne miejsce na spędzenie urlopu dla rodziny oraz jako miejsce wypadowe do zwiedzenia Borów Tucholskich. Piękne widoki, spokój i relaks na łonie natury gwarantują udany wypoczynek, a uroda przyrody zachęca do wycieczek pieszych, rowerowych i wodnych. Otaczające lasy Borów Tucholskich to raj dla grzybiarzy. Amatorów wędkarstwa ucieszy bogactwo ryb Jeziora Okonińskiego oraz innych okolicznych jezior (możliwość wykupienia karty np. w sklepie w miejscowości Zarośle).

 

-> National Geographic uznał Jezioro Okonińskie za należące do dziesiątki najpiękniejszych polskich jezior w Polsce! (https://www.national-geographic.pl/galeria/10-najpiekniejszych-jezior-w-polsce/8-jezioro-okoninskie-bory-tucholskie).

 

Atrakcje:

 

Pobliskie ośrodki wypoczynkowe (ok. 20 min pieszo wzdłuż jeziora) oferują:

- smaczne potrawy lokalnej kuchni w resturacji Rozmaryn

- wynajem sprzętu wodnego (kajaki, deski SUP, rowery wodne)

- wynajem rowerów trekkingowych

- boisko do siatkówki plażowej

- kręgielnia i bilard

• W miejscowości Tleń 15 km od Główki organizowane są spływy kajakowe malwoniczą Wdą. Po spływie warto udać się na pysznego pstrąga do jednej z tamtejszych restauracji. 


• W odległej o 4 km wsi Okoniny znajduje się kaplica św. Huberta, której wystrój wnętrza nawiązuje do borowiackiej tradycji myślistwa i leśnictwa.


Rezerwat Przyrody Bagno Grzybna znajduje się około 5 km od Główki (niedaleko wsi Okoniny). Występują w nim rzadkie gatunki roślin i zwierząt, np. żuraw popielaty.

 

• 5 km od Główki znajduje się wieś gminna Śliwice. Jej najciekawszym zabytkiem jest neogotycki kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej z 1830 roku, natomiast atrakcje gastronomiczne w postaci kuchni polskiej oferują restauracja Pod Sosną oraz restauracja w hotelu Olimpia.


• W odległości około 20 km od Małej Główki znajduje się słynny Akwedukt w Fojutowie – unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej wzorowany na antycznych rzymskich budowlach. Potocznie akwedukt jest nazywany skrzyżowaniem rzek, gdyż Wielki Kanał Brdy płynie kilkanaście metrów nad rzeką o nazwie Czerska Struga. Sztucznie utworzony, leżący na górze Kanał Brdy, jest modnym szlakiem kajakarskim. W pobliżu akweduktu mieści się rozległy kompleks rekreacyjny z placami zabaw, basenami, restauracjami, itd.

 

• 30 km od Małej Główki znajduje się kilkunastotysięczne miasto Tuchola o unikalnym, rekreacyjnym klimacie, nazywane sercem Borów Tucholskich.

bottom of page